علم نوین پزشکی و مهندسی پزشکی راهکارهای جدیدی برای مراقبت از پوست ارائه میکند و دستگاه کیوت اسکین که به آن اتوی پوست نیز گفته میشود یکی از این روشهای نوین جهت مراقبت از سلامت و زیبایی پوست است که ما در این مقاله داروخانه دکتر رضوی پور به معرفی آن خواهیم پرداخت.

دستگاه کیوت اسکین برای پوست ما چه میکند؟

چهار قبلیت و عملکرد دستگاه کیوت اسکین کمک خواهد کرد پوستی براق و بدون جوش داشته و پیری پوست را به تاخیر بیندازیم. این چهار قابلیت‌های منحصر به فرد  دستگاه کیوت اسکین عبارتند از :

  • قابلیت پاکسازی پوست از انواع آلودگی‌ها
  • لیفتینگ پوست
  • یون درمانی
  • بلو لایت تراپی 

قابلیت پاکسازی کیوت اسکین

 دستگاه کیوت اسکین با تولید ۲۴۰۰۰ هرتز لرزش بر ثانیه میتواند با مهارت کامل تمام آلودگی‌ها و چربی‌ها را از عمق منافذ پوست خارج نموده و اپیدرم یا سطح بیرونی پوست را به طور کامل از بافت مرده پاکسازی نماید و اجازه دهد پوست ما تنفس کرده ، شاداب و سلامت باشد.

شکل دادن و لیفت پوست

 لرزش‌های اولتراسونیک و متناوب دستگاه کیوت اسکین باعث تحریک کلاژن سازی توسط سلول‌های پوست می‌شود. همچنین باعث فعال‌تر شدن علایم حیاتی سلول‌ها می‌شود که در نهایت باعث شفافیت، عدم خشکی و شادابی پوست می گردد و پوست ما را جوان نگه میدارد.

تکنولوژی یون درمانی پیشرفته

دستگاه کیوت اسکین دارای مولد تولید یون‌های مثبت و منفی می‌باشد. یون‌های مثبت، باعث از بین رفتن آلودگی ها شده و به پاکیزگی پوست کمک می‌کنند. یون مثبت باعث افزایش پیدا کردن سرعت متابولیسم سلول ها، نرم و منعطف شدن بافت کراتین قدیمی، باز گشت حالت کشسانی به سطح پوست، ایجاد نرمی در سطح پوست و انسجام در آن می‌شود. یون منفی به جذب مواد مغذی مانند کلاژن توسط بافت سلول پوستی شما کمک می‌کند.

بلو لایت تراپی: امواج نور آبی دستگاه کیوت اسکین باعث کاهش عفونت‌ها و کاهش شدید فعالیت یا از بین رفتن باکتری‌های مولد جوش، از بین رفتن یا کمتر شدن جوش و جای جوش می‌شود. افرادی که از این دستگاه به شکل منظم استفاده نمودند معتقد هستند پوست آنها دیگر جوش نمیزند و جای جوش ها نیز از بین رفته است.

 

پاکسازی پوست با کیوت اسکین

براش شروع استفاده از دستگاه کیوت اسکین پوست را به بهترین حالت شستو شو داده و تمیز نمایید. دستگاه  را روشن کرده و روی حال اول Ultra که همان حالت پاک سازی و ویبره دائم است  یا حالت سوم Clean که پاک سازی عمقی و قوی را انجام میدهد، قرار دهید. برای پاک سازی پوست صورت با دستگاه کیوت اسکین تنها ۳ الی ۵ دقیقه کافی می‌باشد.

دستگاه را روی سطح پوست قرار داده و از پایین به بالا (از گردن تا پیشانی) حرکت دهید و این کار را در هر دو سمت صورت به شکل کاملا قرینه و متعادل انجام دهید. از قسمت میانی تیغه دستگاه کیوت اسکین که کمی فرو رفته و لبه‌های آن کمی به شکل حلال در آمده است است، می‌توانید برای پاک کردن نواحی مثل زیر لب و چانه کمک بگیرید.

  •  برای تمیز کردن بینی و اطراف آن از قسمت درونی منحنی تیغه استفاده کنید.
  • برای پاکسازی اطراف ابرو از اولین حالت عملکردی (Ultra) استفاده شود.
  • هنگام پاکسازی در حالت Clean از تماس دستگاه با اطراف چشم جلوگیری نمایید.

استفاده از دستگاه کیوت اسکین برای پاکسازی پوست یک یا دو بار در هفته کافی است. اگر به تازگی دستگاه را خریداری کردی این برای پاکسازی پوست خود از همان حالت اول یا Ultra استفاده نمایید. بعد از استفاده از دستگاه کیوت اسکین حتما پوست خود را آبکشی نمایید.

لیفت پوست با کیوت اسکین

برای انجام لیفتینگ صورت با دستگاه کیوت اسکین ابتدا کرم لیفتینگ را روی سطح پوست کاملا تمیز و پاکسازی شده بمالید، دستگاه را روشن و روی حالت سوم یا حالت لیفت صورت قرا دهید. دقت کنید در این حالت نوشته ultra به صورت چشمک زن می‌باشد. اکنون قسمت صاف پشت تیغه دستگاه را بر روی پوست خود قرار دهید و به آرامی و کاملا یکنواخت دستگاه را بر روی کل سطح پوست و نواحی مورد دلخواه گردن حرکت دهید و اجازه دهید کرم مراقبتی به طور کامل جذب پوستتان شود.

با کیوت اسکین پوستت رو تغذیه کن

برای تغذیه کردن پوست ، دستگاه کیوت اسکین یک گزینه عالی محسوب میشه . کرم مرطوب کننده یا سرم پوستی مورد نیازتان را روی سطح پوست مالیده، دستگاه‌تان را روشن کرده و روی حالت چهارم (nutrition) قرار دهید پشت تیغه دستگاه را به شکلی روی پوست قرار دهید تا لبه آن دقیقا مجاور پوستتان باشد (پشت تیغه را روی پوست قرار دهید).

حال با کمی فشار قسمت پشتی تیغه را روی سطح پوست به آرامی حرکت دهید و اجازه دهید کرم و محصول مراقبت از پوست به طور کامل جذب پوستتان شود.این کار را سه الی پنج دقیقه ادامه دهید و مطمئن شوید دستگاه در تمام سطح پوست کاملا یکسان مورد استفاده قرار گرفته شده باشد. بهتر است سه تا پنج بار در هفته با استفاده دستگاه کیوت اسکین جهت تغذیه و مراقبت از پوست خود را استفاده نمایید. با استفاده از این روش میزان جذب محصولات مراقبت پوستی چندین برابر می‌باشد.

 

حالت های مختلف دستگاه کیوت اسکین

دستگاه کیوت اسکین به تنهایی میتواند برای محافظت از سلامت و زیبایی پوست شما خصوصا پس از 30 سالگی که نشانه هایی از خستگی در پوست نمایان میشود کافی باشد . چهار حالت هوشمندانه این دستگاه برای رفع تمام نیازهای پوست در نظر گرفته شده و مثل این می ماند که شما یک آرایشگر تمام وقت جهت مراقبت از پوست خود در منزل داشته باشید!

1- روشن کردن دستگاه کیوت اسکین

برای استفاده از دستگاه کیوت اسکین یک بار دکمه روی دستگاه را فشار دهید. در این حالت نوشته‌های روی بدنه دستگاه روشن شده و دستگاه آماده است.

2- حالت پاک سازی:

یک بار دیگر دکمه را فشار دهید تا حالت اولترا (ultra) روشن شده و با لرزش یکنواخت و ملایم خود کار پاکسازی پوست را با مهارت تمام به انجام رساند.

3- حالت لیفت صورت

فشردن دکمه دستگاه کیوت اسکین برای بار سوم ، دستگاه را برای حالت لیفت صورت آماده میکند. استفاده از این حالت دستگاه کیوت اسکین باعث جلوگیری از شل شدن پوست صورت و لیفت آن می‌گردد. در حین استفاده از دستگاه در این حالت لیفت، صدای کارکرد دستگاه به صورت پالس‌های لرزشی قطع و وصل می‌باشد و نیز نوشته “ultra” به شکل چشمک‌زن قرار میگیرد.

4 – حالت پاکسازی عمقی:

برای چهارمین بار دکمه دستگاه کیوت اسکین خود را فشار دهید تا وارد مرحله پاکسازی عمقی پوست شوید . این حالت از عملکرد دستگاه مانند حالت اول یا همان پاکسازی می‌باشد اما با قدرت پاک کنندگی بالاتر، تعداد لرزش‌های تیغه اسکین اسکرابر در این حالت ۲۴۰۰۰ هرتز می‌باشد و به راحتی تمام آلودگی‌ها را از عمق روزنه‌های اپیدرم خارج می نماید. در این حالت از عملکرد شما شاهد لرزش یکنواخت و ممتد تیغه خواهید بود و نوشته  “clean”به شکل دائم روشن می‌باشد.

5- حالت تغذیه پوست:

در این مرحله برای پنجمین بار دکمه دستگاه کیوت اسکین را فشار دهید تا وارد حالت تغذیه پوست شوید . در این حالت از عملکرد دستگاه علاوه بر ویبره، بار یون‌های منفی به سمت سطح پوست جاری شده و باعث جذب چند برابری محصولات پوستی می‌گردد. مادامی که از دستگاه در این حالت استفاده نمایید نوشته “nutrition” دائما روشن می‌ماند.

  • اگر یک بار دیگر دکمه دستگاه را فشار دهید یعنی برای بار ششم دستگاه مجددا در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد. اکنون با هر بار فشردن دکمه دستگاه میتوانید مراحل بالا را تکرار نمایید.
  • برای خاموش کردن دستگاه کیوت اسکین کافیست دکمه دستگاه را به مدت ۲ ثانیه نگهدارید تا دستگاه شما خاموش شود. البته دستگاه اکیوت اسکین به شکلی تنظیم شده که بعد از ۱۰ دقیقه کارکرد به طور اتوماتیک خاموش می‌شود و برای روشن کردن مجدد آن کافیست یک بار دیگر دکمه دستگاه را فشار دهید.

 

دستگاه کیوت اسکین خود را از مراکز معتبر تهیه کرده و مشاوره های لازم را از آنها دریافت نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه