زیباترین آرایش، آرایشی است که بسیار طبیعی بوده طوری که کسی متوجه آن نشود. وقتی مژه‌هایتان را آن‌قدر ریمل می‌زنید که به هم می‌چسبند و آن‌قدر کرم پودر می‌زنید که عین مجسمه‌های گچی می‌شوید، نه تنها زیبا نمی‌شوید، بلکه حتی زیبایی طبیعی خودتان را نیز از بین می‌برید.

یادتان باشد که شما آرایش می‌کنید که زیبا شوید، نه اینکه فرم آرایش شما  آن ‌قدر جلب توجه کند که حتی خود شما دیده نشوید!!!

در این مقاله داروخانه دکتر رضوی پور درباره تکنبک هایی برای داشتن آرایشی زیبا و سریع صحبت خواهیم کرد.

خط لب در آرایش

استفاده از خط لب در آرایش شما باعث می‌شود که لب‌هایتان مشخص و حدود لبتان برای زدن رژ لب معلوم شود و اگر شکل لب‌تان نیاز به اصلاح داشته باشد آن را ترمیم کنید. اما وقتی به طور صحیح به کار گرفته نشود نه تنها شما را زیبا نمی‌کند، بلکه از زیبایی لب‌های شما می‌کاهد. رنگ خط لب شما باید نزدیک به رنگ طبیعی لب‌هایتان باشد. ابتدا با یک خط لب به رنگ لب‌هایتان شکل لب‌هایتان را مشخص کنید و سپس رژ لب مورد علاقه‌تان را بزنید. اگر می‌خواهید طبق مد این روزها از رژ لب تیره، مثل قرمز، بنفش یا قهوه‌ای پر رنگ استفاده کنید، می‌توانید از خط لبی همرنگ با رژ لبتان استفاده کنید. برق لب می‌تواند آرایش لب‌هایتان را زیباتر و تکمیل کند.

اگر می‌خواهید لب‌هایتان بزرگ‌تر جلوه کنند خط لبتان را دقیقاً روی مرز لب‌هایتان بکشید و پس از کشیدن رژ لب از محصولات حجم دهنده لب استفاده کنید. سپس با استفاده از برق لب در قسمت میانی لب‌ها آنها را بزرگ‌تر نشان دهید.

مداد ابرو

درست است که این روزها ابروهای پهن مد شده‌اند، اما زیاده روی و ایجاد حالت غیر طبیعی در آرایش ابروها چندان خوشایند نیست. اگر ابروهای پرپشتی دارید، به ویژه اگر ابروهایتان مشکی هستند، از کشیدن مداد در آنها جدا خودداری کنید و تنها با ژل ابرو به آنها فرم دهید. چنانچه ابروهایتان کم پشت هستند بهتر است با استفاده از سایه‌های مخصوص ابرو به آنها شکل دهید. برس های زاویه دار مخصوص این کار را به سایه ابرو آغشته کرده و قسمت‌های کم پشت ابرویتان را پر کنید. اگر ابرویتان زیادی کم پشت است ابتدا با مداد ابرو به حالت هاشوری به آن شکل دهید و سپس از سایه ابرو استفاده کنید. مراقبت از مژه ها و ابروها در زیبایی چهره نقش مهمی ایفا میکند.

خط چشم

نکته مهم در ابتدا انتخاب محصولات آرایشی با کیفیت در جهت مراقبت از زیبایی چشم ها است . استفاده از محصولات بی کیفیت با توجه به حساس بودن چشم ها، سلامت آنها را به شدت به خطر خواهند انداخت.

یک خط چشم پهن که از نوک چشم تا انتهای آن کشیده شده باعث می‌شود چشم‌هایتان کوچک‌تر و نزدیک به هم به نظر می رساند . برای داشتن آرایش صحیح چشم بهتر است از گوشه داخلی چشمتان خط نازکی تا نزدیکی مردمک چشم‌تان بکشید و سپس این خط را کمی کلفت‌تر کرده و تا انتهای چشمان‌تان ادامه دهید. سپس با یک برس سایه آن را از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی کمی پخش کنید.

اگر در آرایش صورت تازه کار هستید از مداد استفاده کنید. خط چشم مایع تمیزتر از آب در می‌آید و شیک‌تر است، اما نیاز به مهارت دارد و باید بتوانید جلوی لرزش دستتان را نیز بگیرید. یک خط از گوشه داخلی تا گوشه خارجی چشمتان بکشید و توجه داشته باشید که این خط روی ریشه مژه‌هایتان کشیده شود. زمانی که به گوشه خارجی رسیدید این خط را تا حدود نیم سانت رو به بالا ادامه دهید . توجه داشته باشید که هیچ گاه نباید طول خط چشمتان از طول ابرویتان بیشتر باشد.

رفع خستگی چشم ها با آرایش صحیح

قبل از اینکه از سایه معمول خود استفاده کنید، مقداری سایه سفید براق داخل گوشه های چشم بزنید تا سیاهی را کمتر نشان دهد. یک دقیقه دیگر هم برای زدن دو لایه ریمل وقت بگذارید. سریع ترین ترفند برای اینکه چشمان تان را از حالت خستگی درآورید، همین است.

برای بالای پلک ها از خط چشم های تیره تر (مثل مشکی) و برای قسمت پایین چشم در امتداد خط مژه از خط چشم های روشن تر (مثل قهوه ای) استفاده کنید. حتماً خط چشم بالا و پایین در گوشه های چشم به هم وصل شوند؛ این کار چشم را درشت تر نشان می دهد.

باید و نباید های کرم پودر

اینکه پوستتان را با لایه‌های فراوان کانسیلر و کرم پودر و پنکیک خفه کنید تنها باعث خواهد شد که توجه بیشتری به نقاط دارای مشکل در پوستتان جلب شود. به جای این کار از این حقه‌ها استفاده کنید: کمی مرطوب کننده با کرم پودرتان ترکیب کنید تا از جمع شدن آن در لابه‌لای خطوط صورتتان جلوگیری کنید. برای پوشاندن جوش‌ها و لکه‌های صورتتان از لوازم آرایش مینرال استفاده کنید.

اگر پس از زدن کرم پودر متوجه حالت ماسک مانندی روی چهره‌تان شده‌اید که ناشی از تفاوت رنگ صورتتان با زیر چانه و گردن است. برای اجتناب از این حالت مهم‌ترین چیزی که باید مورد توجه داشته باشید این است که رنگ کرم پودرتان به رنگ طبیعی پوست خودتان نزدیک باشد. برای این کار بهتر است هنگام خرید کرم پودر آن را روی صورتتان تست کنید و سپس ببینید در نور طبیعی چقدر به رنگ پوستتان نزدیک است. هنگام آرایش کردن کمی از کرم پودرتان را با اسفنج‌های آرایشی روی گردنتان نیز بمالید تا رنگی یکسان با صورتتان داشته باشد.

بعد از آرایش کردن مقداری کرم مرطوب کننده بدون روغن را کف دستتان بمالید و مازاد آن را به آرامی روی گونه ها و پیشانی فشار دهید. مرطوب کننده باعث هیدراته کردن پوست و جوان تر شدن آن می شوند و به پوست درخشندگی محض می بخشند.

بهترین کرم پودر برای صورت

کرم پودر صورت هرکسی را بی‌عیب می‌سازند در صورتی که متناسب با رنگ صورت فرد مطابقت داشته باشد. برای داشتن یک آرایش جذاب به وسیله کرم پودرهای صحیح گزینه های زبر را به خاطر بسپارید:

  • پوستتان را قبل از استفاده از کرم پودر به وسیله مرطوب کننده ها ، آماده کنید.
  • اگر پوشش کم می‌خواهید، کرم را با انگشتان روی پوست پخش‌کنید. برای پوشش بیشتر از اسفنج یا پد استفاده کنید.
  • کانسیلر را بعد از کرم پودر استفاده کنید. از کانسیلر سبک و یک درجه روشن‌تر از پوستتان استفاده کنید. کانسیلر خیلی روشن، مصنوعی است.

 

رژ لب های مناسب هر رنگ پوست

یکی از تکنیک های داشتن آرایش جذاب و طبیعی استفاده از رنگ های مناسب برای رژلب است . یکی از گزینه انتخاب رنگ رژلب متناسب با رنگ پ.ست خودتان است .

پوست گندمی

– طیف قرمز: بهتر است قرمز آن زمینه زرشکی داشته باشد تا پوست روشن‌تر به نظر برسد.
– طیف قهوه‌ای: از این رنگ کمتر استفاده کنید چون صورتتان را بی‌حوصله نشان می‌دهد.
– طیف صورتی: بهتر است از صورتی گرم استفاده کنید. این رنگ اگر با پایه آبی استفاده شود، مناسب‌تر است.

پوست برنزه

– طیف قرمز: از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند، استفاده نکنید چون صورتتان را تیره‌تر می‌کند.
– طیف قهوه‌ای: از رنگ قرمز قهوه‌ای و خرمایی استفاده نکنید اما می‌توانید قهوه‌ای تیره که نزدیک به رنگ شکلات و قهوه است را به‌کار ببرید.
– طیف صورتی: پوست قهوه‌ای می‌تواند از رنگ صورتی استفاده کند، درصورتی‌که انواع تیره آن را انتخاب کند.

پوست سفید

– طیف قرمز: پوست‌های روشن باید از به کار بردن رژهایی که طیف نارنجی دارند، خودداری کنند زیرا باعث می‌شود صورتشان شبیه عروسک‌ها شود. اگر پوست سفیدی دارید، قرمزهایی که زمینه آبی دارند، مناسب شما هستند.
– طیف قهوه‌ای: از این رنگ برای مناسبت‌های عصر می‌توانید استفاده کنید اما بهتر است رنگ قهوه‌ای آن به رنگ قهوه یا شکلات باشد. قهوه‌ای و نارنجی صورت شما را شبیه عروسک می‌کند.
– طیف صورتی: این بهترین رنگ برای استفاده افراد با پوست سفید است. تمام طیف رنگی صورتی از کم‌رنگ تا پررنگ برای این افراد مناسب است.

به خاطر بسپارید قبل از اجرای تکنیک های صحیح در آرایش صورت ، نکته مهم استفاده از لوازم آرایشی خوب و با کیفیت است که هنر شما را نشان می‌دهد و آرایشی طبیعی را برایتان به ارمغان می آورد. شما در این صورت است که سلامتی و شادابی پوست خود را طی سالها تضمین خواهید کرد و با استفاده لوازم آرایشی خوب پوستی زیبا و جذاب خواهید داشت. همچنین شناخت آیتم های جدید لوازم آرایشی و کاربرد آنها به شما کمک خواهد کرد حرفه ای تر آرایش کنید و جذاب تر باشید.

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه