مکمل های عضله ساز مکمل هایی هستند که می توانند عملکرد فیزیکی بدن را در طول تمرینات قدرتی و استقامتی بهبود بخشیده و باعث تحریک رشد ماهیچه ها شوند.

تمرینات قدرتی، مانند وزنه برداری، حجم عضلات بدن را بالا می برند. با گذشت زمان، عضلات سازگارتر، قوی تر و به طور معمول بزرگتر می شوند.

افرادی که مایل به بهبود عملکرد ورزشی خود هستند و تمایل دارند حجم عضلات خود را افزایش دهند می توانند از مکمل های عضله ساز استفاده کنند. این مکمل ها برای افرادی که در سطح متوسط ​​یا پیشرفته ورزش می کنند، مفیدتر است.

افزایش شدت تمرین از طریق یک برنامه آموزشی هدفمند صورت می گیرد و توانایی تحریک دقیق عضلات چیزی است که بدنسازان مصمم و باانگیزه اغلب با آن مشکلی ندارند ، با این حال ریکاوری عضلات مسئله دیگری است.

این موضوع زمانی اهمیت دارد که خواسته های اجتماعی و عادت بد غذایی با هم ترکیب شده و روند پیشرفت شما را مختل می کنند. به همین دلیل مهم است که شکاف های غذایی را با استفاده از مکمل ها پر کنید ، کاری که باید در طول سال به منظور افزایش سایز عضلات و قدرت انجام دهید.

توده عضلانی بیشتر به شما امکان می دهد تا عملکرد بهتری هم در حین تمرین و هم زندگی روزمره داشته باشید. برای به حداکثر رساندن عضله سازی باید ۳ معیار را در نظر بگیرید:

  1. بیشتر از مقداری که کالری می‌ سوزانید کالری دریافت کنید
  2.  بیشتر از مقدار پروتئین که شکسته می شود پروتئین دریافت کنید
  3. برنامه تمرینی حرفه ای برای عضلات تان داشته باشید.

سال ها تصوراشتباهی که مصرف مکمل ها ضروری نیست، در میان مردم رایج بوده است. در حالی که در سال های اخیر، پیشرفت مکمل ها در کیفیت، خالصی و مزایای آن ها بسیار چشمگیر بوده و حتی به منظور بهبود عملکرد، کاهش وزن و افزایش حجم توده عضلانی مورد استفاده بسیاری از ورزشکاران قرار گرفته است.

انتخاب مکملی که برای رشد عضلات مفیدتر از سایرین باشد، کمی گیج کننده است. زیرا تنوع مکمل های موجود در بازار زیاد است. بسیاری از ادعاهای مطرح شده در تبلیعات این محصولات نتیجه بازاریابی و نه شواهد علمی هستند.

عضله سازی به طورعمده نتیجه انجام تمرینات قدرتی و مصرف پروتئین مناسب از طریق رژیم غذایی است. اما مصرف مکمل ها می تواند انجام این کار را تسریع بخشیده و کمبودهای بدن را جبران نماید.

https://www.instagram.com/p/B9WwZ2GpvWy/?igshid=1tucjysfbui0w

ویژگی‌ مکمل‌ها برای رسیدن به حداکثر عضله سازی

چربی سوزی

حجم‌گیری عضلات

تامین کالری مورد نیاز

تامین مولتی ویتامین و پروتئین‌های لازم

افزایش سطح قدرت و انرژی عضلات

جلوگیری از تخریب و کمک به تقویت ساختار رشد عضلات

بهترین مکمل‌ های عضله ساز

کراتین

معروف‌ترین مکمل بدنسازی کراتین است. کراتین ترکیبی است که کلیه ها، کبد و پانکراس آن را تولید می کنند و در سراسر عضلات بدن ذخیره می شود. کراتین از چند قسمت مهم در بدن از جمله ماهیچه ها پشتیبانی کرده و درعملکرد فیزیکی و رشد ماهیچه ها نیز نقش مهمی ایفا کند.

کراتین باعث افزایش قدرت خروجی از عضلات می‌شود. شما می‌توانید وزنه‌های سنگین‌تری را جا به جا کنید و مدت زمان بیشتری را به تمرین بپردازید. در طول زمان با بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر از حد معمول شما به افزایش اندازه عضلانی خواهید رسید .

این ترکیب در مواد غذایی مانند گوشت و ماهی نیز موجود است و به عنوان مکمل خوراکی نیز در داروخانه ها به فروش می رسد.

کافئین

کافئین مانند کراتین، یک مکمل انرژی زا است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که کافئین می تواند عملکرد بدن را در طیف وسیعی از ورزش ها، از جمله شنا و قایقرانی افزایش دهد. یافته ها نشان می دهند که کافئین می تواند تحمل و مقاومت بدن را افزایش دهد و به رشد عضلاتی که کمک کند.

کافئین جزء اصلی مکمل های پیش از تمرین است.

این ماده خستگی را به تاخیر می اندازد.، تمرکز را افزایش می دهد و در تسریع روند ریکاوری نیز تاثیر مثبت دارد.

کافئین محرک طبیعی موجود در محصولاتی مانند نوشیدنی ها، قهوه و چای است.

پروتئین

عضله سازی در افراد بزرگسال که از مکمل های پروتئینی استفاده می کنند، بسیار سریعتر اتفاق می افتد. احتمالا مهم ترین عامل افزایش حجم عضلات، مصرف پروتئین به صورت روزانه از طریق غذا و مکمل است.

مکمل‌های مختلف پروتئینی وجود دارند، اما برخی از محبوب‌ترین آن‌ها آب‌پنیر، کازئین و پروتئین سویا می‌باشند. مکمل‌های پروتئینی دیگر حاوی پروتئین جداشده از تخم‌مرغ، گوشت گاویا مرغ هستند.

گینر

گینر ها، یک گروه وسیع از مکمل های با کالری بالا هستند که به کسانی که نیاز به افزایش وزن دارند، شدیدا توصیه می شود.

مکمل های گینر از کربوهیدرات و پروتئین زیادی تشکیل شده اند.

گینر یک مکمل عضله ساز است که هر وعده آن شامل 75 الی 300 گرم کربوهیدرات و 20 الی 60 گرم پروتئین می باشد. مصرف گینر منجر به افزایش کالری و پروتئین دریافتی بدن شده و از عوامل مهم عضله سازی ورزشکاران حرفه ای به حساب می آید.

HMB

هیدروکسی بتا – متیل بوتیرات (HMB) یک مولکول است که در تجزیه آمینو اسید لوسین تولید می‌شود. HMB عامل برخی از اثرات مفید پروتئین و آمینو اسید لوسین در رژیم غذایی است. همچنین ممکن است در کاهش تجزیه پروتئین عضلانی مؤثر باشد. این به این معنی است که HMB برای کسانی که ورزش را شروع می‌کنند یا شدت تمرینات خود را افزایش می‌دهند، مؤثر است.

HMB یکی از متابولیت های اسید آمینه لوسین است که از تخریب عضلات پس از تمرین جلوگیری می کند و عضله سازی را تا 70 درصد افزایش می دهد.

آرژنین

ال آرژنین (L_Arginine) یک آمینواسید نیمه ضروری و ماده اولیه گاز نیتریک‌اکسید است که سبـب گشادی عروق شده واین امر خون‌رسانی به اندام‌هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند را تسهیل می نماید.

ال آرژنین باعث تعدیـل نمک در بدن شده و مانع می شود که ورزشکاران آب زیر پوست و عضلات خود را از دست بدهند و عضلاتی پف آلود داشته باشند.

برای به دست آوردن عضله، شما باید به‌اندازه کافی کالری و پروتئین دریافت و همچنین خوب و منظم تمرین کنید و وزن ایده آل داشته باشید. هنگامی‌که رژیم غذایی و رژیم ورزشی شما در حال بررسی است، ممکن است نیاز به مکمل‌های غذایی باشد و توسط کارشناس تغذیه برای شما در نظر گرفته شود.

درست مثل انتخاب برنامه تمرینی و غذایی، در استفاده از مکمل ها نیز باید هدف خاصی را مدنظر داشته باشید. وقتی برنامه عضله‌سازی دارید باید از مکمل‌هایی مصرف کنید که به این هدف شما کمک کنند.

هنگامی که تغذیه برنامه تمرینی شما تحت کنترل باشد در این صورت می‌ توانید از مکمل ها نیز استفاده کنید. کراتین و مکمل های پروتئینی احتمالاً موثرترین مکمل ها برای عضله سازی می باشد اما دیگر مکمل ها نیز برای برخی افراد مشخص مفید خواهند بود.

خرید و مصرف مکمل یک فرمول جادویی برای عضله‌سازی نیست! شما باید تمرین کنید و رژیم غذایی خوبی نیز داشته باشید.

از یاد نبرید که مکمل ها را با دقت و هوشمندی انتخاب کنید و به صورت اصل و اورجینال از مراکز معتبر تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه