رنگ مو هزاران سال قدمت دارد. انسانها هزاران سال پیش کشف کرده بودند که با استفاده از گیاهان می توانند موهای خود را رنگ کرده و تغییرات زیبایی ایجاد نمایند.

در قرن 21 رنگ مو با تنوعی باورنکردنی رواج دارد و افراد به شکل ها و فرم های متفاوتی موهای خود را رنگ کرده و خودنمایی میکنند.

اما در حقیقت رنگ مو عموما به دو دلیل انجام میشود:

 • پوشاندن سفیدی مو
 • ایجاد تغییر در مو و شکل ظاهری

در این میان نکاتی وجود دارد که قبل از رنگ کردن موی خود باید به آنها دقت نمود:

 • جنس مو
 • کیفیت رنگ مو
 • چگونگی مراقبت از موهای رنگ شده
 • شناخت محصولات مراقبت از موی رنگ شده

انواع رنگ مو

رنگ موها از نظر فرآیند ماندگاری به سه دسته تقسیم میشوند.

 • رنگ مو موقت

این رنگ مو غیراکسیداتیو است و در لایه های بیرونی مو انباشته می شود. در رنگ مو موقت رنگ تنها در سطح مو و لایه کوتیکول وجود دارد و قادر به نفوذ به کورتکس نیست.

رنگ های موقت اسیدی اند، جرم مولکولی زیادی دارند و دارای بار الکتریکی منفی هستند و از آنجا که به راحتی در آب حل می شوند، بعد از یک الی دو بار شستشو از روی موها شسته می شوند.

 • رنگ مو نیمه دائمی

این رنگ مو غیراکسیداتیو است و تنها مقدار کمی از رنگ وارد لایه کورتکس می شود؛ رنگ های نیمه دائمی از این قبیل دارای ماهیت قلیایی و بار مثبت هستند و تمایل بیشتری برای اتصال به کراتین دارند، به خصوص پایه قلیایی آنها باعث باز شدن کوتیکول و نفوذ بهتر داخل کورتکس می شود. ماندگاری این نوع رنگ ها تنها تا 6 مرتبه شستشو ادامه دارد.

 • رنگ مو دائمی

رنگ موهای دائمی که حاوی موادی مثل آمونیاک و پراکسیدهیدروژن یا همان اکسیدان هستند، باعث تغییرات پایدار و غیرقابل برگشت مو می شوند و با نفوذ در ساختار مو، آن را تخریب می کنند و با شستشو از بین نمی روند.

رنگ موهای دائمی ترکیبات خاصی داشته  که هر یک مسئول انجام وظیفه ای هستند. پارافنیلن دی آمین، آمونیاک، آب، کرم و اکسیدان از ترکیب های اصلی این رنگ موها محسوب می شوند.

برترین برند رنگ مو

رنگ مو طیف وسیعی از تنوع و کیفیت را شامل میشود و با برندها و قیمت های متفاوتی در بازار عرضه میگردد.

در این مقاله داروخانه آنلاین دکتر رضوی پور قصد دارد چند نمونه از برترین برندهای رنگ مو در جهان که مورد استفاده آرایشگران حرفه ای جهان قرار میگیرد را معرفی نماید.

رنگ کلستون (Koleston)

رنگ کلستون با رنگدانه های موثر، پوششی عالی و کامل را روی موها ایجاد می کند و در یک کیت شامل: کرم رنگ ،اکسیدان 6% ، نرم کننده بعد از رنگ ، بروشور و دستکش عرضه می گردد.

این برند کار خود را از سال ۱۸۸۰ آغاز کرد اما از سال ۱۹۵۰ وارد حیطه تولید رنگ مو شده است.

در همان اولین سال تولید، اولین کرم رنگ مو را ساخت و فورا به عنوان یکی از برترین برندهای رنگ مو حرفه ای شناخته شد.

ویژگی های این محصول عبارتند از:

ماندگاری طولانی رنگ

استفاده آسان

عدم خشکی موها بعد از استفاده

پوشش عالی

پوشش کامل مو حتی موهای سفید

رنگ های قرمز برند کلستون محبوبیت ویژه ای در میان رنگ موها دارا می باشند.

رنگ لورآل (L’Oreal)

این برند مشهور و محبوب رنگ مو عملکردی تا 85 درصد مقاومت بیشتر در هنگام براشینگ مو ایجاد کرده و همچنین پوشش کامل موهای سفید، درخشان کننده، تقویت کننده، ترمیم کننده موی سر نیز می باشد.

رنگ موی لورال با محافظت از موها قبل، حین و بعد از رنگ کردن، مانع از وارد شدن آسیب به موها می شود.

در بسته بندی رنگ موی اورآل سرم محافظت کننده ای جهت آماده سازی موها قبل از رنگ وجود دارد که حاوی یونن جی بوده و از فیبر مو محافظت می کند. این سرم قسمت های آسیب دیده بخصوص نوک موها را ترمیم نموده و ضمن محافظت، موها را آماده رنگ کردن می نماید.

وجود پروکراتین در رنگ موی لورال باعث می شود تا در حین رنگ کردن ضمن تقویت موها، از صدمه به ساختار و بافت مو جلوگیری نماید. در نهایت پس از اتمام رنگ، نرم کننده ی مخصوصی در جعبه رنگ مو وجود دارد که حاوی سرامید بوده و موجب تقویت، حفظ درخشندگی و لطافت موها می شود.

رنگ ماتریکس Matrix SoColor

این برند از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردار است و محصولاتش از ماندگاری قابل قبولی برخوردار هستند. علاقمندان به این برند معتقدند که هیچ رنگ مویی به اندازه محصولات ماتریکس ماندگاری ندارند.

برند Matrix برند به دلیل رنگهای پررنگ ، غنی و همچنین درخشندگی رنگ هایش مورد علاقه بسیاری از آرایشگران حرفه ای جهان است. طرفداران این برند ادعا کرده رنگ موی ماتریکس به خوبی موهای سفید را پوشش می دهد و علاوه بر رنگ مو یک عدد شامپوی براق کننده نیز به همراه دارد.

 

 

 

رنگ Paul Mitchell

این برند محصولات خود را در سال ۱۹۸۰ ایجاد کرد اما به سرعت در میان برندهای معتبر رنگ مو خارجی حرفه ای جای گرفت.

برند Mitchell به عنوان یک برند دوست داشتنی به حساب می آید به این دلیل که از آزمایش محصولاتش بر روی حیوانات خودداری نمود.

اگر موهای نازک و حساسی دارید که بر اثر رنگ کردن خیلی زود می‌سوزند، ما به شما رنگ موهای برند Paul Mitchell را پیشنهاد می‌دهیم.

به طور کلی افرادی که موهای سفید دارند و یا دارای موها و پوستی حساس هستند، بخش عظیمی از طرفداران این برند را تشکیل می‌دهند.

مراقبت از موهای رنگ شده

مو به عنوان سنبلی از زیبایی ظاهری افراد نیاز به مراقبت و توجه دارد و این امر پس از رنگ کردن مو اهمیت دو چندانی پیدا میکند.

محصولات ضروری و مهم مراقب از مو کار رسیدگی به موها، مراقبت از آنها و کمک به رشد بهتر آنها را برعهده دارند اما پس از رنگ کردم مو بهتر است از محصولات و شامپوهای ویژه موهای رنگ شده استفاده نمود تا هم زیبایی و درخشندگی رنگ مو طولانی شده و هم اینکه آسیب کمتری به موهای شما وارد گردد.

علاوه بر این رعایت نکات زیر نیز می تواند جهت مراقبت از رنگ موهای شما کاربردی باشد:

 • موی خود را تا 72 ساعت پس از رنگ کردن نشویید.
 • از شامپوهای مناسب موهای رنگ شده استفاده کنید.
 • با آب داغ موهای رنگ شده را شست و شو ندهید.
 • از آب های کلر دار استفاده ننمایید.
 • از محصولات مراقبت از موی رنگ شده نظیر ماسک، سرم واسپری محافظت کننده مو استفاده نمایید.

جهت انتخاب رنگ مو مناسب موهای خود و استفاده از محصولات مراقبت از مو با پزشکان و مشاوران متخصص و فنی مشورت نموده و از اتفاقات ناخوش آیند جلوگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه